Wiercenie i odwierty w betonie

Dojrzałe i nowoczesne realizacje usług wiercenia i cięcia w betonie metodą techniki diamentowej stanowią jeden z głównych obszarów działalności firmy M.DIAMENT. Zlecenia specjalistycznych usług wiercenia w betonie obejmują takie działania jak wiercenia przepustów, kanałów wentylacyjnych, wiercenia pod puszki elektryczne, instalacje gazowe, instalacje wodne, wiercenia pod instalacje grzewcze oraz kominowe. W ostatnim okresie dużym zainteresowaniem cieszyły się otwory pod napowietrzaki a także wiercenie w rurach czy w kręgach betonowych pod instalację kanalizacyjną. Otwory wykonywane przez firmę M.DIAMENT wiercone są w różnej klasie materiałów, począwszy od zwykłego betonu, cegły, porothermu, silki , betonu komórkowego, asfaltu czy mocno zbrojonego betonu, żelbetu. Usługi wiercenia i cięcia w betonie przeprowadzane są w pionie, poziome a także pod różnym kątem.

Wiercenie otworów technologicznych w technice diamentowej obejmuje szereg czynności związanych w wykonaniem odwiertu. Drążenie otworu w pełnym materiale za pomocą wiertła koronowego pozwala uzyskać otwory o różnej głębokości i średnicy. Wykonanie odwiertu możliwe jest przy zastosowaniu urządzenia takiego jak wiertnica diamentowa. Charakter wykonywanej pracy warunkuje dobór wiertnicy, parametrów prędkości obrotów, posuwu, sposobu wiercenia wiertnicą z ręki lub wiertnicą umieszczoną na statywie i zakotwioną w materiale, w którym dokonywane są odwierty. W indywidualny sposób osoba wykonująca odwiert bazując na zdobytym doświadczeniu jest w stanie zorganizować sobie warsztat pracy tak aby szybko i skutecznie wykonać zlecenie wiercenia.

wiercenie w kręgach betonowych

Wiercenie w kręgach betonowych

Wiercenia w kręgach betonowych pod przyłącza kanalizacyjne to kolejna usługa jaką świadczy M.DIAMENT. Zainteresowanie tego typu rodzajem wierceń pojawiało się w firmach budujących sieci wodociągowo-kanalizacyjne z którymi współpracujemy. Otwory w kręgach betonowych mają średnicę rożnej wielkości w zależności od projektu.  Wiercenia wiertnicą koronową  wykonywane są przy użyciu  statywu przymocowanego do kręgu za pomocą kotwy. Wiercenie ze statywu minimalizuje wstrząsy podczas procesu wiercenia i odciąża pracę pracownika. Krajowy program oczyszczania ścieków komunalnych zakłada na kolejne lata 2016- 2021 budowę nowych sieci kanalizacyjnych tak więc M.DIAMENT widzi w przyszłości dla tej usługi zapotrzebowanie rynku.

cięcie ściany piłą diamentową

Cięcie betonu

Podobnie wygląda efektywność pracy podczas cięcia betonu, uwarunkowanej jakością użytej tarczy diamentowej, piły diamentowej czy liny diamentowej. Zespół realizujący usługę cięcia powinien maksymalizować efekt pracy minimalizacji jej zaangażowania. Realizację cięcia betonu wykonaną przez M.DIAMENT cechuje dokładność i precyzja wykonania. W zależności od specyfikacji zlecenia wykonujemy usługi jak: cięcie piłą ścienną, cięcie piłami jezdnymi, poszerzanie otworów drzwiowych i demontaż posadzki. Kompetencje, wiarygodność obeznanie i wiedza zespołu oraz bogata baza sprzętowa pozwala dostarczyć klientom firmy usługę wiercenia i cięcia w betonie na najwyższym poziomie.

Cięcie posadzki betonowej

Skupieni na specyficznych potrzebach inwestora M.DIAMENT proponuje usługę cięcia posadzki i rozbiórkę fundamentów z wykorzystaniem potencjału techniki cięcia piłą diamentową. Metoda ta pozwala na wykonanie otworów praktycznie bezpyłowo, przy użyciu piły jezdnej lub piły ściennej. Cięcie piłami posadzki odbywa się na mokro z użyciem wody co daje precyzyjne i równe krawędzie otworu. W zależności od grubości fundamentu otwory tniemy wykorzystując tarcze Laser Beton 10 bądź tarcze do pił ściennych Wall. Na zlecenie inwestora wyciętą część podsadzki usuwamy, fundament rozbiórka staje się kolejnym  zadaniem jakie realizuje M.DIAMENT.

cięcie posadzki piłą

Cennik usług wiercenia techniką diamentową

Cennik wiercenia otworów
Średnia otworu ØDługość przewiertuCena netto PLN
Ø 10-50 mm1cm przewiertu1,80 – 2,80 zł
Ø 60-90 mm1cm przewiertu2,50 – 3,00 zł
Ø 100-120  mm1cm przewiertu3,00 – 3,50 zł
Ø 130-150  mm1cm przewiertu3,50 – 4.00zł
Ø 160-190  mm
1cm przewiertu4,00 – 5,00 zł
Ø 200-225  mm1cm przewiertu5,00 – 6,00 zł
Ø 250  mm1cm przewiertu6,00 zł
Ø 300  mm1cm przewiertu7,50 zł
Ø 350  mm1cm przewiertu8,50 zł
Ø 400  mm1cm przewiertu13,00 zł
Ø 500  mm1cm przewiertu20,00 zł

Minimalny koszt wyjazdu od 500 PLN netto.